5 хвилин тому! Прямо в Британії – Джонсон зміг, опозиція в провалі! Радісна звістка, перші деталі!

Палата громад Великої Британії увечері в понеділок не змогла оголосити вотум недовіри уряду на чолі з Борисом Джонсоном – 349 депутатів підтримали уряд, тоді як 238 проголосували проти.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Спершу вотум недовіри намагалась ініціювати опозиційна Лейбористська партія, яка вимагала негайної відставки Джонсона. Але депутати, більшість яких становлять консерватори, відхилили це клопотання.

Натомість британський уряд пішов на незвичний крок та ініціював вотум недовіри до самого себе. Консерваторам не сподобалось подання лейбористів, які висловлювали недовіру не лише Джонсону особисто, а й усьому уряду.

Дебати в Палаті громад у понеділок удень стосувалися переважно внутрішньоекономічних проблем. Уряд Джонсона лейбористи звинувачували в провалі соціальної підтримки населення, натомість консерватор нагадав про ефективну боротьбу з COVID-19 і Brexit.

Якби вотум недовіри було оголошено, у Великій Британії мали б бути оголошені загальні вибори, де, як очікувалось, Консервативна партія отримала б гірший результат у порівнянні з 2019 роком.

Нагадаємо, Борис Джонсон був змушений подати у відставку з посади лідера Консервативної партії на початку липня під тиском низки внутрішньополітичних скандалів і закликів однопартійців. До обрання нового лідера торі Джонсон продовжує виконувати обов’язки глави уряду.

Станом на зараз участь у виборах лідера Консервативної партії беруть четверо претендентів: колишній міністр фінансів Ріші Сунак, молодша міністерка з торговельної політики Пенні Мордонт, міністерка закордонних справ Ліз Трасс і колишня міністерка з питань рівності та місцевого самоврядування Кемі Баденох.

За данними, у вівторок о 17.00 відбудеться четвертий тур голосування. У середу відбудеться останній тур голосування депутатів, у ході якого буде обрано двох фіналістів.

У четвер британський парламент іде на канікули. За цей час члени Консервативної партії по всій країні голосуватимуть поштою, щоб обрати нового лідера. Результат буде оголошено 5 вересня.

Варто зазначити, що міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс виявилася єдиною з претендентів на посаду лідера Консервативної партії, хто висловив бажання зустрітися з Володимиром Путіним на саміті “Групи двадцяти”.

Під час другого туру дебатів між претендентами на посаду лідера консерваторів їх спитали, чи сіли б вони за один стіл з президентом РФ Володимиром Путіним на саміті G20, якби вони перемогли на виборах і стали прем’єр-міністром Британії.

“Гадаю, дуже важливо, щоб голоси вільного світу протистояли Владіміру Путіну. Я була готова протистояти Сєргєю Лаврову, готова прямо сказати Путіну перед усіма країнами, які ще не визначилися – як-от Індією, Індонезією. Тож я б пішла туди й викрила Путіна”, – сказала Трасс.

Решта кандидатів висловилися за бойкот Путіна. Так, Пенні Мордонт сказала:

“Ні, не за нинішніх умов”, Том Тугенхат – “ні, і я показував це, і коли боровся за нашу країну на полі бою, і в політиці. Сідати за один стіл з Путіним зараз неправильно”.

Кемі Баденох вважає, що ” іншим, хто сидів з Путіним, це не допомогло, тож я не буду гаяти час”. А Ріші Сунак нагадав, що “вже бойкотував зустріч G20, коли там були росіяни”, і в майбутньому вчинив би так само.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*