Джонсон після заяви про відставку провів переговори із Зеленським

Після заяви про відставку 7 липня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон поговорив із президентом України Володимиром Зеленським. Він запевнив, що незважаючи на його рішення піти з посади, допомога воюючій країні з боку британців не ослабне.

Зі свого боку, український лідер подякував політику за рішучу й безкомпромісну підтримку нашої держави з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Про деталі телефонної бесіди повідомляє Офіс президента.

Наголошується, що Зеленський також висловив «великому другу України» щиру подяку за його лідерство у відстоюванні інтересів держави на міжнародній арені.

«Усі ми із сумом сприйняли цю новину. Не лише я, а й усе українське суспільство, яке вам дуже симпатизує. Весь мій Офіс та всі українці вдячні вам за допомогу. Ми не сумніваємося, що підтримка Великої Британії збережеться, але ваше особисте лідерство й харизма робили її особливою», – підкреслив гарант.
Глава держави поінформував свого співрозмовника про розвиток подій на фронті. Крім цього, політики обговорили нинішній стан і перспективи українсько-британської співпраці.

Окрему увагу Зеленський і Джонсон приділили питанням оборонної взаємодії та політичної підтримки нашої держави. Іншою ключовою темою бесіди стало розблокування експорту збіжжя з українських портів.

Раніше Володимир Зеленський, коментуючи звільнення прем’єр-міністра Британії, заявив, що після його відставки політика Сполученого Королівства щодо України не зміниться. Він також назвав Джонсона «великим другом України» і сказав, що чекає особистої розмови з ним.

Нагадаємо: у Британії набрала обертів нова урядова криза. Так, 6 липня одразу 16 міністрів кабінету прем’єр-міністра написали заяви на звільнення на тлі скандалу з домаганнями. Ще одного звільнив сам Джонсон. Усього ж за дві доби пішло понад 30 співробітників уряду, однак прем’єр говорив, що йти у відставку не збирається.

Однак уже вдень четверга, 7 липня, Борис Джонсон оголосив про рішення піти з посади прем’єра Британії та лідера Консервативної партії. Водночас заявив, що продовжуватиме виконувати свої обов’язки до призначення наступника.

Нині найімовірнішими кандидатами на його місце є чинний міністр оборони Британії Бен Воллес та міністерка закордонних справ Ліз Трасс.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Борис Джонсон став одним із перших високопосадовців, який не побоявся прилетіти до Києва у розпал війни з РФ. Він також пройшовся із Зеленським по центру столиці та поспілкувався з містянами.

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів вважає, що відставка Джонсона стане ударом для України. За його словами, у підтримці нашої країни з боку Британії дуже багато залежало саме від його лідерства та амбіцій.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*